KONST / Litografier / Färglitografi 11241266
*
nr 1124 1266
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2017
kl 20:25:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 17:02:09
1
600 kr
21/8 20:16:59
2
300 kr
21/8 20:16:59
1
350 kr (Budbetjänt)
21/8 20:17:28
2
500 kr
21/8 20:17:28
1
600 kr (Budbetjänt)
21/8 20:17:54
2
700 kr
21/8 20:20:31
1
ledande budet*
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sverige vatten
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18
*
Axel Revold
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Axel Revold
nr 1124 1266
Axel Revold
(1887-1962), Sverige
Färglitografi, Axel Revold (1887-1962), 88/250, Fiskeläge, motivet: 50x61
Axel Revold, norsk målare och illustratör född 1887, död 1962.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 17:02:09 | 1 | 600 kr |
21/8 20:16:59 | 2 | 300 kr |
21/8 20:16:59 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
21/8 20:17:28 | 2 | 500 kr |
21/8 20:17:28 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
21/8 20:17:54 | 2 | 700 kr |
21/8 20:20:31 | 1 | ledande budet* |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Axel Revold
Axel Revold, norsk mÃ¥lare och illustratör född 1887, död 1962.Läs mer om Axel Revold
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel revold båtar fiskebåtar fiskeläge färglitografi grafik hamn litografi litografier litografiskt blad marin motiv med vatten sverige vatten
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43 -
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18